пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
25.02.2021

З’явився конденсат на пластикових вікнах, що робити?

З'явився конденсат

Конденсат на пластикових вікнах – досить поширене явище. Найчастіше безпосередньо з характеристиками віконної конструкції його поява не пов’язана. «Винуватцями» є ті чи інші зовнішні чинники. У будь-якому випадку до того як прибрати конденсат на пластикових вікнах, треба виявити причину цієї ситуації. Ми допоможемо з цим, розібравши найрізноманітніші нюанси і аспекти «запотівання».

Що таке конденсат?

Конденсатом є волога, яка виділяється з повітря і осідає на тих чи інших поверхнях. Типовий прояв конденсату в природі – випадання роси, а в побуті – краплі води на склі або дзеркалі.

Частинки водяної пари завжди є в повітрі. Їх зміст залежить від температури: чим вона вища, тим більше вологи може утриматися в газоподібному стані. Коли ж температура падає, то надлишок водяної пари перетворюється в рідину, яка проступає на різних поверхнях.

Чому конденсат з’являється на вікнах?

Причина в фізичних явищах. Так, взимку (саме тоді найчастіше «плачуть» вікна) зовнішня температура набагато нижче, ніж в приміщенні. Скло поступово охолоджуються і стають самими холодними в квартирі. Повітря поруч з ними охолоджується і не може утримувати вологу в газоподібному стані, в результаті вона перетворюється в рідину і осідає у вигляді конденсату.

Але чому конденсат на вікнах з ПВХ – часте явище, а на дерев’яних – ні? Старі конструкції не герметичні, надлишки вологи легко йдуть через мікротріщини і щілини, які є в них. Як наслідок, протяги серйозно охолоджували приміщення, але проблеми «запотівання» стекол не було. А конденсат на пластикових вікнах – це наслідок їх відмінною герметичності: вологому повітрю нікуди випаровуватися.

Отже, «потіє» склопакет ПВХ-конструкції з таких причин:

 1. надмірна вологість в приміщенні;
 2. порушений мікроклімат, в тому числі відсутність ефективного провітрювання;
 3. рідше до проблеми призводять помилки монтажу, виробничий брак або конструктивні дефекти вікна.

Чи може з’являтися волога стати проблемою?

Ні. Особливо, якщо зрозумілі причини його появи. Наприклад, коли взимку ви вийдете з ванної, залишивши відкритими двері, рухомі клуби пара звідти можуть осісти на вікнах найближчій кімнати. Конденсату буде мало і він швидко зникне. Аналогічні ситуації можуть виникати під час приготування їжі на кухні.

Як прибрати конденсат на пластикових вікнах в таких випадках? Досить просто короткого провітрювання приміщення. Причому безпосередньо осіла волога ніяк не шкодить ні склу, ні пластику, на відміну від дерев’яних рам, фарба на яких може постраждати.

Підвищена вологість в квартирі

За статистикою, це головна причина, чому конденсат на вікнах з’являється в квартирах і приватних будинках. Надмірна кількість вологи в повітрі в свою чергу виникає через таких факторів:

 • протікання даху будинку;
 • наявність сирого підвалу;
 • відсутність нормальної вентиляції приміщення;
 • застаріла система опалення, яка не справляється з обігрівом (зазвичай радіатори добре або навіть надмірно сушать повітря);
 • в квартирі багато людей і / або зелені (особливо поряд з віконним прорізом).

Рівень вологості зростає з повітрям, що видихається нами повітрям. Ще вогкості сприяє велика кількість кімнатних рослин, часте приготування їжі, вологе прибирання, ручне прання, наявність акваріума, робота зволожувача. Як правило, рішенням виступає провітрювання приміщень.

З високою вологістю, яка йде від даху або підвалу, впоратися складніше. Тут вже потрібно звертатися в обслуговуючі компанії. Аналогічні справи з несправною вентиляцією. В останньому випадку допоможе установка примусових систем, на кшталт припливних клапанів.

Чи завжди необхідний доступ теплого повітря від радіаторів до вікон?

Так. Це ще одна вимога для нормального мікроклімату і відсутності конденсату на пластикових вікнах. Широкі підвіконня і / або штори з дуже щільних тканин можуть заважати притоку теплого повітря від радіаторів опалення до скла. Як наслідок, склопакети будуть сильніше охолоджуватися взимку. І чим більша різниця температур між кімнатним повітрям і поверхнею стекол, тим вище ймовірність «запотівання».

Що необхідно знати про режим конвекції?

Конвекція – це природна циркуляція повітряних потоків. Так, більш теплий (нагрітий) повітря завжди прагне вгору (він легше), а холодний – опускається вниз. Власне за рахунок цього і формуються конвекційні потоки в будь-якому приміщенні.

У нормі природний рух повітря сприяє переміщенню тепла від радіаторів до стекол і вище. Але якщо на шляху повітряних мас є перешкоди, то порушується конвекція, і стає можливим конденсат на пластикових вікнах. Зазвичай через штор або широкого підвіконня краплі води з’являються в нижній частині склопакета, де не відбувається природний нагрів.

Щоб подібного не сталося, потрібно:

 • не використовувати щільні штори, близько прилеглі до підвіконня, або змістити карниз, щоб з’явився зазор між тканиною і підвіконної дошкою;
 • не збільшувати без потреби ширину підвіконня (вона не повинна перекривати радіатор);
 • при широкому підвіконні встановити в нього спеціальні решітки для вентиляції; прибрати декоративні грати і інші елементи, які заважають руху теплого повітря вгору.

Скління з ефективною теплозахистом

Ступінь охолодження стекол з боку приміщення залежить не тільки від конвекційних потоків, а й від використовуваних склопакетів. Є чітка зворотний зв’язок між ймовірністю «запотівання» і значеннями коефіцієнта опору теплопередачі.

Так, у простих однокамерних склопакетів цей показник невеликий (в районі 0.33 м2 ° С / Вт), в результаті при високому рівні вологості в приміщенні конденсат може випадати навіть при нульовій зовнішній температурі. Вже у двокамерного склопакета, який до того ж доповнений енергозберігаючим склом і / або заповнений інертними газами, коефіцієнт опору теплопередачі в 2 і більше разів вище (близько 0.66-0.75 м2 ° С / Вт). В результаті «запотівання» може відбутися лише при дійсно сильному морозі. Це ще одна причина вибирати енергоефективні склопакети для скління.

Наслідки запотівання вікон

Велика кількість крапель вологи на стеклах віконних конструкцій – не просто естетичний дефект, який звертає на себе увагу. Потенційні неприємності через конденсату куди більш серйозні:

 1. Знижується ступінь природного освітлення, що підвищує витрати електрики, негативно впливає на емоційний стан (брак світла призводить до клінічних депресій.

 2. Сирість є оптимальним середовищем для розвитку цвілі, грибків і бактерій. Спочатку повітря неприємно пахне, потім мешканці починають страждати нежиттю та іншими захворюваннями. Цвіль і надмірна вологість негативно впливає на оздоблювальні матеріали. Першими страждають віконні укоси, потім шпалери і інша обробка.

 3. У запущених випадках порушується герметичність прилеглих стін, з’являються продування, а це вже говорить про те, що потрібен ремонт вікон в Києві.

Як повністю позбавиться від конденсату?

У кожному конкретному випадку боротьбу з «запотівання» слід починати з виявлення причин. Далі потрібно впливати безпосередньо на неї. Основні рекомендації такі:

 1. Осушити повітря, якщо є підвищена вологість. Для цього підходять як обігрівачі та спеціалізовані осушувачі, так і заходи, спрямовані на усунення вогкості: перенесення кольорів з підвіконня на інші місця, ремонт даху або підвалу і т.д.
 2. Організувати ефективну вентиляцію. В окремих випадках вогкість усувається банальним провітрюванням. Ще більш ефективним методом стане монтаж спеціальних вентиляційних установок: припливних клапанів, витяжок, вентиляторів і т.д.
 3. Усунути втрати тепла. Сюди входить як заміна склопакетів на енергозберігаючі, так і якісна герметизація монтажного стику, утеплення стін, грамотна обробка укосів з їх утепленням і т.д.

Тимчасовим заходом може стати нанесення спеціальної хімії, наприклад, засобів, які використовують на автоскла.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00