З чого можна зробити укоси на вікна?
Досконалість металопластикових вікон сьогодні не викликає ні в кого сумніву. Більшість мешканців квартир і будинків намагаються замінити свої старі дерев’яні рами на новий склопакет в Києві.
Установка вікон супроводжується безліччю додаткових процесів, які роблять конструкцію надійною і зовні привабливою. Особливу увагу слід приділити укосам на вікна з плитки та гіпсокартону. З їх допомогою вдається домогтися максимальної герметизації приміщення. Виконувати ці роботи рекомендується силами майстрів з великим досвідом роботи.
Що таке укоси і якими вони повинні бути?
Для того щоб ПВХ-конструкція в повній мірі виконувала всі свої експлуатаційні можливості, заявлені виробником, необхідно дотримуватися всіх вимог до її монтажу. Облицювання укосу вважається завершальним етапом всіх робіт і проводиться після регулювання балконних дверей і віконної стулки.
Одним з важливих нюансів оформлення укосу є формування невеликого нахилу площини, його називають кут світанку. Цей показник повинен бути не менше 10°, в такому випадку в кімнату буде потрапляти максимальна кількість денного світла.
Додаткові вимоги, які слід враховувати при установці укосів на вікна з плитки та гіпсокартону:
- Надійність і довговічність, яка забезпечується завдяки високій якості матеріалу і дотримання технології під час виконання робіт.
- Стійкість до перепадів температурного режиму і випадання опадів. Для цього необхідно надійно захистити монтажну піну. Адже саме цей матеріал найчастіше схильний до негативного впливу вологи.
- Герметичність і екологічність використовуваних матеріалів.
- Естетичний вигляд, який буде відповідати загальному дизайну приміщення.
Під час вологого прибирання в будинку укоси не повинні псуватися. Їх термін експлуатації в ідеалі повинен бути таким же, як і у вікна.
Необхідні для роботи інструменти
Для того щоб якісно здійснити монтаж конструкції, встановити підвіконня, закріпити і налаштувати фурнітуру для пластикового вікна, а також зробити укоси, майстри використовують спеціальне ремонтне обладнання. З його допомогою фахівцями дотримуються всі необхідні технологічні вимоги до кожного етапу процесу заміни ПВХ-конструкції.
До таких інструментів належать:
- Шпателі різних розмірів — необхідні для того, щоб наносити і вирівнювати шари розчинів. На додаток до них можна використовувати штукатурні лопатки.
- Вирівнювач кутів — допомагає швидко і точно вивести внутрішні і зовнішні кути вікна.
- Терка — відповідає за вирівнювання оштукатурених поверхонь.
- Електродриль, оснащена насадкою-міксером — використовується для замісу матеріалів.
- Сокіл — необхідний для зручності підношення розчину.
- Металевий профіль і ножиці по металу — допомагають створити напрямні.
Для того щоб вікна мали правильну форму і довго зберігали свій зовнішній вигляд, майстри використовують спеціальний будівельний рівень. З його допомогою фахівці точно виводять поверхні у вертикальній і горизонтальній площинах.
Види укосів
Різноманітність технік і матеріалів дозволяє підібрати той варіант, який буде максимально підходити під інтер’єр кімнати і відповідати всім очікуванням замовника.
Що пропонують майстри:
- Пластикові укоси — найбільш популярний, економічний і легкий варіант оформлення вікна. До їх основних переваг можна віднести невелику товщину матеріалу і велика кількість різноманітних колірних варіацій. Поверхня легко очищається від різних забруднень.
- Оштукатурені укоси — звичний для багатьох варіант обробки. Відноситься до бюджетного варіанту і легко ремонтується в разі потреби.
- Укоси на вікна з гіпсокартону — універсальний довговічний матеріал, який стійкий до впливу спеки і вологи. З його допомогою виходить ідеально рівна поверхня.
- Укоси з дерева — застосовуються в тому випадку, коли необхідно витримати загальну стилістику дизайну приміщення. Головним плюсом цього матеріалу вважається нешкідливість і екологічність.
Вибір матеріалу залежить від багатьох чинників і в першу чергу необхідно прислухатися до порад майстрів. Фахівці з великим досвідом роботи допоможуть підібрати правильний варіант для кожного приміщення.