пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
25.02.2021

Які проблеми можуть виникнути з вікнами в новобудовах?

вікна в новобудовах

Такі «подарунки» до новосілля нікому не потрібні. Щоб їх уникнути, потрібно знати, як перевірити якість вікна і його установки. І мова не в красі, а в експлуатаційних властивостях і важливих технічних нюансах.

Як перевірити якість вікон в новобудові?

Існує багато порад, як перевірити якість пластикових вікон. Приділити увагу слід кожному з наведених пунктів:

 1. Перевірте, чи відповідають комплектуючі (матеріали) віконної конструкції документам, наданим забудовником.

 2. Огляньте стулки, переконайтеся, що їх повного відкриванню нічого не заважає.

 3. Візуально оціните, наскільки рівно розташоване вікно у вертикальній площині. Допускається відхилення в 1,5 мм на 100 см довжини, але не більше 3 мм на всю довжину.

 4. Огляньте скла і профіль, переконайтеся, що немає подряпин, нерівностей, інших механічних пошкоджень. Ще не повинно бути розривів на зварних з’єднаннях пластика. Навіть дрібні проміжки свідчать про порушення технології виробництва віконної конструкції.

 5. Визначте число камер склопакета (можна за допомогою полум’я запальнички або сірників) і їх відповідність заявленому.
 6. Переконайтеся, що всередині склопакета немає конденсату, бульбашок повітря і / або бруду. Ці ознаки порушення герметичності вважаються шлюбом.
 7. Виконайте відкривання / закривання кілька разів, переконайтеся, що немає тертя між стулкою і рамою, не відбувається самостійне закриттю.
 8. Оцініть стан фурнітури елементів. По-перше, тут не повинно бути пластикових частин. По-друге, поганим знаком є ​​сліди бруду, піску та інших забруднень на фурнітурі, включаючи віконні ручки.
 9. Перевірте рівень герметичності віконної конструкції. Найпростіший метод: вставити листок в зазор між рамою і стулкою. Папір не повинна сама випадати або легко витягатися.
 10. Оцініть якість монтажного шва – стиків віконної рами зі стіною. Занадто великих горбів піни бути не повинно.
 11. Зверніть увагу на відлив. Він повинен бути злегка нахилений в сторону вулиці. Не зайвим буде і наявність амортизуючої прокладки під відливом, знижує шум дощу.
 12. Перевірте підвіконня на предмет подряпин і інших пошкоджень. В ідеалі він також на кілька градусів нахилений (але в бік приміщення), а з боків його розташовані торцеві заглушки.

До того як перевірити якість вікна і його установки, попросіть сертифікати відповідності та іншу необхідну документацію. До речі, всі ці критерії оцінювати особливо ретельно треба на великих лоджіях і балконах, панорамних віконних конструкціях, адже їх ремонт обійдеться дорожче. Проводити огляд вікон (і житла в цілому) рекомендується при хорошому освітленні, бажано природному. Це допоможе швидко виявити плями і різні дефекти.

Чи обов’язково міняти вікна в новобудові або провести ремонт вікон?

Ні. По-перше, все більше забудовників відноситься до скління вкрай відповідально, вважаючи якісні віконні конструкції додатковою перевагою свого об’єкта. По-друге, багато дефекти можна усунути ремонтом: заміною окремих складових або аксесуарів, регулюванням фурнітури, доукомплектуванням. Так нерідко дрібні проблеми припускають смішні витрати. Припустимо, ущільнювач для пластикових вікон купити в Києві можна зовсім недорого.

Без повної заміни можна поміняти склопакет, наприклад, поставити 2-камерний замість 1-камерного або з енергозберігаючими, удароміцними або світлозахисними стеклами замість звичайних. Аналогічні справи і з фурнітурою або аксесуарами (підвіконням, відливом, козирком). А ось дефекти профілю або серйозні огріхи монтажу часом вимагають саме повної заміни. Ось чому важливо знати, як визначити якість металопластикових вікон і отримати уявлення про можливі додаткові витрати.

Що кажуть досвідчені фахівці?

Експерти переконані, що сьогодні так звані «чорнові» вікна з невисокими експлуатаційними властивостями частіше зустрічаються в новобудовах бюджетного сегмента. В бізнес- і преміум-класі подібні нарікання виникають рідше. Але і тут бувають ситуації, коли встановлений 2-камерний склопакет, але невеликої товщини або ж без енергозберігаючого скла, підвищує теплоізоляційні властивості.

На чому найчастіше економлять?

Здешевити скління будівельні компанії можуть як за рахунок вибору більш доступних комплектуючих, так і заощаджуючи час і сили на монтаж. Розберемо детальніше:

 1. віконний профіль для економії в новобудовах часто має менше камер (3-4 замість 5-6), недостатню для опалювальних приміщень монтажну глибину (60 мм), слабке армування (або його немає зовсім);
 2. склопакет однокамерний, а стекла можуть бути тонше регламентованих 4 мм;
 3. фурнітура від маловідомих виробників, з пластиковими елементами.

Немає кращого способу дізнатися, на чому заощадив ваш забудовник, як перевірити якість вікна і його установки самостійно або звернувшись до віконних майстрам.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00