пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
25.02.2021

Які найбільш поширені дефекти фурнітури ПВХ-профілів?

ремонт фурнитуры окна

З фурнітурними елементами металопластикового вікна найчастіше трапляються такі проблеми:

 • Фіксація конкретного положення ручки вимагає особливих зусиль.
 • Компонент, який відповідає за замикання віконної конструкції виконує свою роботу «на відмінно», але стулка все одно не дуже щільно притискається.
 • Вікно в закритому положенні має щілину, діаметром 1 см, зверху та знизу.
 • Конструкція разом зі склопакетом час від часу випадає.

У будь-якому з перерахованих випадків можливий ремонт фурнітури пластикових вікон своїми руками. Але! Для якісного вирішення всіх перелічених вище проблем, необхідно звернутися за допомогою до спеціалізованих майстрам, які проводять відповідну діагностику. Як правило, такі проблеми можна вирішити після здійснення повної заміни окремих частин фурнітури або ж виконати переустановку колишньої фурнітури.

Величезна кількість поломок пластикових вікон виникають в результаті ігнорування найпростіших експлуатаційних правил. Таким чином, своєчасний ремонт і звернення до фахівців допоможе уникнути виникнення серйозних проблем, вирішення яких вимагає великих витрат.

Чи часто потрібно проводити ремонт фурнітури?

Все залежить від обраних комплектуючих. Якщо це продукція перевірених марок з великим робочим ресурсом, то ремонт фурнітури металопластикових вікон потрібно нескоро. До того ж продовжити термін служби без ремонтних робіт можна за рахунок:

 • періодичного видалення забруднень і змащення рухомих елементів;
 • своєчасної настройки фурнітури;
 • дотримання базових правил експлуатації, включаючи захист від сильних фізичних впливів, мінімізацію випадків закривання стулок через протяги і т.д.

Сервисное обслуживание и регулировка рекомендована дважды в год (перед теплым и холодным сезоном). В крайнем случае можно ограничиться уходом один раз в год. А вот если делать его реже, то ремонт фурнитуры пластиковых окон своими руками потребуется раньше.

Чи можна відремонтувати ручку на пластиковому вікні самостійно?

У більшості випадків, так. До основних проблем з ручками відноситься механічні поломки, розхитування кріплень, блокування. У всіх цих випадках нескладно усунути дефект самостійно.

Щоб ручка не зламалася, варто змащувати її 1-2 рази на рік. Плюс потрібна якісна фурнітура для пластикових вікон в Києві, а не вироби сумнівної якості. Тоді поломки вдасться уникнути.

Якщо ж ручка все ж зламалася, то спершу демонтуємо зламане виріб:

 • зрушуємо пластикову планку убік;
 • використовуючи хрестову викрутку, відкручуємо болти;
 • потім взявшись за ручку, витягуємо весь механізм на себе.

Нова ручка встановлюється на місце колишньої, фіксується болтами і закривається заглушкою. Якщо має місце розхитування, то ремонт ще простіше – зрушуємо накладку і підтягуємо болти викруткою.

Ще один можливий дефект – блокування ручки в одному положенні. Подібне виникає через спрацювання блокіратора на торці стулки. Відповідну кліпсу потрібно відсунути, після чого ручка знову зможе нормально рухатися.

Своєчасна регулювання вікон для зимового і літнього періоду

Кожні півроку міняти ступінь притиску стулки до рами без реальних підстав не потрібно. Спочатку виробником цапфи налаштовані так, щоб забезпечувалося оптимальне прилягання стулки до рами. Але легкий ремонт фурнітури пластикових вікон своїми руками, що стосуються режимів «літо і зима», все ж може знадобитися, якщо:

 1. з’явилися продування і протяги;

 2. стулка стала погано закриватися або відкриватися;

 3. з’явилося провисання стулки.

Регулювання в такому випадку зводиться до зміни положення цапф (ексцентриків), розташованих на торці стулки. План дій такий:

 1. відкриваємо стулки і знаходимо цапфи;
 2. очищаємо фурнітуру від забруднень, що виключить пошкодження ексцентриків;
 3. виявляємо позначення та інші підказки на цапфах, які допоможуть зрозуміти, як налаштувати проектор;
 4. овальні ексцентрики для посилення притиску з вертикальної позиції (літо) треба перевести в горизонтальну (зима);
 5. на круглих цапфах зазвичай є мітки (риски): мітки з позиції ближче до вулиці (літо) треба повернути всередину квартири (зима);
 6. в інших випадках поворот за годинниковою стрілкою підсилює притиск, а проти – ослаблює кожну цапфу потрібно повернути на кілька мм, використовуючи шестигранник, викрутку або плоскогубці;
 7. перевірити, чи посилилося прилягання стулки, дозволяє аркуш паперу, вставлений в зазор. При нормальному притиску він сам не випаде, а при спробі вилучення, розірветься.

Чи важливо оновлювати ущільнювач?

Так. Не настільки важливо, яка фурнітура для вікон ПВХ: краще або гірше у вас, першим з ладу зазвичай виходить ущільнювач. Він втрачає пружність або тріскається вже через 2-4 роки. Компенсувати втрату його властивостей на якийсь час дозволить посилення притиску, але це тимчасова допомога. Щоб не було продування і протягів, зношену прокладку гумку слід видалити, а на її місце наклеїти нову, причому краще – єдиним контуром з фіксацією двох кінчиків (початку і кінця) в кутку стулки. Якщо ця робіт здається складною, краще за все звернеться до досвідчених фахівців по ремонту вікон.

Чому потрібно проводити чистку дренажних отворів в пластикових вікнах?

Вони передбачені в конструкції рами і / або стулки для відводу води, що скопилася (опадів). У них може потрапляти пил, комахи, опале листя та інші забруднення. Якщо дренажні отвори не чистити, то можливе скупчення вологи і навіть утворення льоду в віконної конструкції взимку, що загрожує деформацією рами. Чистити дренаж можна пилососом, ватяними паличками або зубочистками, іншими підручними засобами.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00