Як встановити підвіконня металопластикового вікна?
Щоб не ламати голову над тим, як встановити підвіконня, і віконники, і виробники самих підвіконних дощок рекомендують не займатися цією роботою самостійно. Краще довірити монтаж професіоналам, тим самим гарантувавши довговічність і надійність даного конструктивного елемента вікна.
Але якщо ви хочете встановити підвіконня своїми силами, то попередньо варто розібратися з усіма нюансами, правилами і рекомендаціями. Всі їх ми зібрали в даному матеріалі.
Основні способи монтажу
Для фіксації підвіконної плити до стіни, використовуються, як правило, такі методи:
- установка на монтажну піну (2-компонентну поліуретанову);
- монтаж на спеціальні кронштейни;
- установка на цементний розчин.
Якщо ви хочете знати, як правильно встановити підвіконня, визначившись з відповідним способом, то врахуйте декілька нюансів:
-
піна – найпопулярніший сьогодні спосіб фіксації пластикових підвіконних дощок;
-
застосування спеціального кріплення – це відповідний метод в тому випадку, якщо ширина підвіконня істотно перевершує габарити віконного отвору;
-
піна не застосовується, якщо встановлюється кам’яний виріб. В даному випадку кращий варіант – спеціальний клейовий склад для керамограніта і каменю, припустимо, CM 117 або 115.
Як встановити пластикове підвіконня: основні етапи
Разом з металопластиковими вікнами найчастіше монтують і підвіконні дошки з пластику. Процедура їх монтажу передбачає наступні основні етапи:
-
його довжина дорівнює ширині прорізу вікна з додаванням 2-5 см по обидві сторони – для заходу в стіну;
-
для визначення ширини підвіконня вимірюється глибина внутрішнього отвору від вікна. Відразу потрібно врахувати товщину обшивки стіни (гіпсокартону, штукатурки і т.д.), а також додати 1 см (на заходження під вікно до подставочной профілю) і від 3 до 7 см – на виступ. Збільшити це значення до 10 см і більше не рекомендується, так як підвіконня може перекривати радіатор опалення і порушувати природну циркуляцію повітря (на вікні може з’являтися конденсат).
2. Підготовка місця. Площа отвору, яку займе підвіконна дошка, потрібно очистити від пилу і бруду. Якщо передбачається врізка в стіни з боків, то виконуються штроби із застосуванням перфоратора або болгарки.
3. Виставлення за рівнем і фіксація. Підвіконня необхідно встановити рівно в поздовжній площині (по відношенню до лівої і правої частини вікна), для чого рекомендується застосовувати рівень. А ось в поперечної допускається невеликий нахил в кілька градусів (зазвичай до 3-5 мм). Це не дозволить волозі затримуватися на дошці – вона буде стікати. Для виставлення використовуються дерев’яні або пластикові розпірки. Потім стик з профілем можна додатково герметизувати силіконом.
5. Завершення монтажу. Коли піна застигла, проводиться установка торцевих заглушок (йдуть в комплекті з пластиковим підвіконням), розпірки знімаються, надлишки піни акуратно зрізаються ножем. Захисну плівку рекомендується видаляти вже після завершення всіх робіт – оздоблення укосів, фінішної обробки стін під вікном і т.д.