пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
19.10.2021

Як утеплити укоси зовні і всередині?

Купівля нових металопластикових вікон — це важливий крок у підвищенні енергоефективності житла, але не єдиний. Не менш важливу роль відіграє утеплення укосів зсередини, а також більш складне утеплення укосів зовні. А якщо вікна вже служать вам кілька років, не зайвою буде також заміна ущільнювача на вікнах.

откосы внутри

Навіщо проводити таке утеплення, який ефект це дасть, як і чим виконувати роботу — про все це ви прочитаєте далі в статті. В кінці ви будете знати всю основну інформацію по цій процедурі.

Чому необхідно утеплювати укоси?

Утеплення дозволяє одночасно вирішити кілька найважливіших завдань, а тому є обов’язковою частиною будь-якого віконного монтажу. З його допомогою ви:

 • додатково підвищуєте ізоляційні властивості віконного отвору, завдяки чому вдома стане ще тепліше;
 • герметизуєте, а значить і захищаєте монтажний шов від впливу всіх факторів навколишнього середовища, і особливо від вологи. Це продовжує термін його експлуатації, а також знижує ризик утворення щілин і протягів;
 • уникаєте скупчення в зоні віконного отвору конденсату і вологи, а значить — ймовірність утворення грибку або цвілі зводиться до мінімуму.

Така робота, крім вищесказаного, знижує ймовірність, що в результаті усадки будівлі почнуть активно утворюватися щілини. Однак тут варто пам’ятати, що утеплення має проводитися комплексно, зсередини і зовні з використанням відповідних матеріалів.

Матеріали для утеплення

На ринку є маса матеріалів, які підходять для цієї мети. Це забезпечує достатню свободу вибору, а також дозволяє домагатися необхідних результатів. Відразу звертаємо увагу, що поліуретанова монтажна піна використовується як основний ізолятор при облаштуванні монтажного шву. У нашій же ситуації її можна використовувати тільки як герметик.

Найбільш часто укоси утеплюються за допомогою:

 • пінопласту або екструдованого пінополістиролу. Це відносно недорогі пористі утеплювачі, які характеризуються низькою теплопровідністю. Єдиний нюанс — чимала товщина плит.
 • мінеральної вати. Це волокнистий матеріал, який також нерідко використовується як утеплювач. Має непогані характеристики, не горить і не підтримує горіння, але вимагає додаткового захисту від контакту з вологою.
 • фольгованих рулонних утеплювачів. Це матеріал з двошаровою структурою, де в якості основи використовується спінений полімер, а ізолюючі властивості забезпечує шар алюмінієвої фольги. Завдяки цьому забезпечуються хороші теплоізолюючі і тепловідображаючи якості.
 • штукатурки з низькою теплопровідністю. Оштукатурювання вирішує одночасно два завдання: вирівнює поверхню, утеплює укоси. Основним недоліком вважається велика витрата матеріалу через необхідність нарощувати товстий шар.

Іноді для цієї мети використовують і склотканину завдяки чудовим ізолюючим характеристикам. Однак, незалежно від обраного матеріалу велике значення має як і хто буде проводити роботу.

Як відбувається утеплення укосів зсередини?

Так, укоси з боку приміщення не тільки оздоблюються, але також і утеплюються. Технологія теплоізоляції залежить від того, чим ви збираєтеся їх утеплювати. У базовому варіанті вона виглядає наступним чином:

 1. Дообладнується монтажний шов, якщо він був зроблений не по ДСТУ. Це має на увазі видалення надлишків і захист монтажної піни за допомогою спеціальної гідро- і пароізоляційної стрічки.
 2. Краї отвору і примикаючи поверхні обробляються зміцнюючими складами з антигрибковими якостями.
 3. Великі нерівності, при їх наявності, вирівнюються цементною штукатуркою, і тим самим формується основа.
 4. По периметру прорізу наклеюється або кріпиться іншим чином теплоізоляційний матеріал, а щілини, що залишилися, герметизуються силіконовим герметиком.
 5. Облаштовується декоративний шар, в ролі якого використовується гіпсокартон, ПВХ панелі, плити МДФ, внутрішня штукатурка і т.д.

Технологія проста і досить надійна.

Особливості утеплення укосів зовні

Головне, що потрібно тут запам’ятати — якщо віконні прорізи перебувають вище першого поверху, краще всього довірити утеплювати їх з боку вулиці кваліфікованим майстрам. Така робота дуже небезпечна, і вимагає посилених заходів безпеки. Навіть щоб облаштувати просто піддашок для балкону, потрібне спеціальне обладнання і навички.

Необхідно враховувати, що до зовнішніх укосів пред’являються дещо інші вимоги. Так, вони повинні залишатися паропроникними для безперешкодного відведення вологи з монтажного шву. Через це фахівці рекомендують брати паропроникні утеплювальні матеріали:

 • мінвату в форматі щільних плит, які можна оштукатурювати;
 • штукатурку з низькою теплопровідністю.

Безпосередньо процес утеплення стандартний як для внутрішньої, так і зовнішньої сторони. Якщо монтажний шов виконаний згідно ДСТУ, то можна починати безпосередньо з облаштування відкосів, в іншому ж випадку потрібно буде спочатку обрізати піну і облаштувати захисний шар монтажного шву.

Технологія облаштування зовнішніх укосів аналогічне внутрішній роботі з тією лише різницею, що обов’язковим є монтаж відливів для захисту проблемних зон від опадів, а для фінішної декоративної обробки варто брати паропроникну шпаклівку або ж фасадну фарбу.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00