Як утеплити старі пластикові вікна на зиму?
Правильно підібрані, професійно встановлені і відрегульовані сучасні ПВХ-вікна не вимагають додаткового утеплення. Вони здатні забезпечити високі теплоізоляційні властивості навіть найхолоднішою зимою. Але старі пластикові конструкції в даному аспекті далекі від ідеалу. Їх власникам, який скаржиться на продування, варто подумати про те, як утеплити вікна.
Попередньо варто перевірити, чи потрібне регулювання фурнітури, і при необхідності виконати її. Також нерідко проблему недостатньої теплоізоляції віконного отвору вирішує новий склопакет в Києві, наприклад, двокамерний замість однокамерного, в тому числі оснащений енергозберігаючими стеклами і / або заповнений аргоном замість повітря.
Основні технології та матеріали для утеплення вікон
До того, як утеплити старі пластикові вікна, потрібно виявити джерела втрат тепла – місця продування. Від цього прямо залежать і всі наступні дії, і вибір необхідних матеріалів.
Продування і протяги можуть бути в наступних місцях:
-
в монтажному шві – місці стику віконної рами з отвором. Найчастіше проблему викликають помилки при установці. Ось чому таким важливим професійний монтаж вікон. Для усунення використовується монтажна піна, герметики і / або додаткові методи ізоляції стику;
-
в районі укосів. Для утеплення застосовують різні теплоізоляційні матеріали, в тому числі герметики, мінвату або пінополістирол (при обробці з боку квартири), а також сухі суміші і пінопласт (при обробці зовні);
-
в місці стику стулки і рами. У цьому випадку проблему вирішує регулювання металопластикових вікон і / або заміна ущільнювачів.
Якщо продувань немає, а в квартирі все одно холодно. Те причина може критися в низьких теплоізоляційних властивостях склопакета. Підвищити їх можна різними способами, включно із застосуванням спеціальних плівок.
У випадку з проблемним монтажним швом або косяками утеплення можна проводити як зовні, так і всередині. Перший варіант, як правило, більш трудомісткий і менш безпечний (якщо це не перший поверх), а й виграє з точки зору загальної ефективності.
Як утеплити вікна зовні?
Заходи з утеплення з боку вулиці рекомендується виконувати при сприятливій погоді: коли сухо, досить тепло, немає сильного вітру. Насамперед потрібно оглянути раму на предмет зазорів і щілин. Перед основними роботами треба очистити робочі поверхні від пилу, бруду і сміття.
Як утеплити вікна зовні? Варто обробити зовнішні укоси з використанням жорстких утеплювачів, тим самим надійно захистивши монтажну піну від негативних атмосферних впливів. Ще одна корисна міра – герметизація відливу.
Для утеплення зовнішніх укосів треба:
-
підготувати пінопласт або інший утеплювач: нарізати його смужками, які закриють зовнішній стик рами і стіни прорізу;
-
очистити поверхні від забруднень і здійснити ґрунтовку;
-
зафіксувати утеплювач на клей або інший розчин;
-
закрити всі щілини;
-
встановити полімерні сітки і зробити обробку штукатуркою в кілька шарів;
-
з метою естетики рекомендується завершити процес фарбуванням.
Якщо всі ці роботи зроблені, то внутрішні укоси додатково утеплювати не обов’язково: як правило, досить просто якісної обробки.
Для утеплення відливів можна нанести монтажну піну в наявні зазори або ж закласти їх герметиками. Якщо щілини великі, то попередньо в них рекомендується помістити утеплювач. Всі місця примикання відливу до зовнішніх поверхнях також варто обробити герметиками.
Способи утеплення підвіконня пластикового вікна
Джерелом втрат тепла крім укосів може бути і підвіконня. Тут також треба визначитися з джерелом продувань. Якщо протяг виник над підвіконням, тобто дме між ним і рамою, то кращий спосіб вирішення – утеплення пластикових вікон герметиком. Білий або прозорий склад треба нанести на стик між підвіконної дошкою і профілем.
Якщо втрати тепла локалізовані нижче, тобто дме між підвіконням і стіною, то для ефективного вирішення часто не обійтися без демонтажу вироби. Перш ніж встановлювати слід укласти спеціальний теплоізоляційний шар, а також запінити все порожнечі між підвіконням і цегляної або бетонною стіною.
Утеплення скла за допомогою теплозберігаючої плівки
Якщо зазорів і щілин немає, але в квартирі все одно холодно, ймовірно, справа в склопакеті. Повноцінне рішення проблеми – його заміна на новий, більш «теплий». А ось недорогий і терміновий ремонт вікон в Києві в цьому випадку – поклейка спеціальних енергозберігаючих плівок на зиму. Вони майже не впливають на світлопропускання, але при цьому знижують втрати тепла на 70-90%.
Пам’ятайте, що обклеювати потрібно чисті і сухі скла.