пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
11.11.2021

Як недорого та якісно утеплити вікна до зими?

Настання холодів оголює традиційну проблему – необхідність проводити утеплення вікон. Це стосується переважно дерев’яних віконних блоків і меншою мірою пластикових. Щоб досягти максимальної енергоефективності житла, слід упорядкувати їх. На щастя, є безліч способів, як утеплитися і вирішити цю проблему, і це не тільки ремонт вікон.

не утеплені вікна

Традиційні способи утеплення вікон до зими

Перше, з чого взагалі варто розпочати – відмити скління до кришталевої чистоти. Дивно, але це працює. Пов’язана така необхідність з тим, що чистий склопакет прозорий для сонячних променів видимого спектру, але блокує проходження інфрачервоних променів, які переносять тепло. При забрудненні скління починає гірше пропускати видиме світло, проте зростає рівень проходження інфрачервоного випромінювання і починає активно йти тепло з житла. Тобто для початку потрібно помити вікна.

Якщо брати інші методи цієї категорії, то традиційне утеплення вікон звичайних дерев’яних передбачає ряд процесів:

  • Монтаж на стулки самоклеючих гумових ущільнювачів відповідної товщини. Якщо ви займетесь цим вже на холоді, підігрівати клей можна побутовим феном.
  • Коли не планується взимку відкривати стулки, тоді стики між ними та рамою можна заповнити ватою чи поролоном, після чого закріпити його малярським скотчем. Це дозволяє позбутися протягів, але при цьому залишити повітрообмін.
  • Для закладення нерівномірних щілин можна використовувати склад із розмоченого туалетного паперу, пластилін або віконну замазку. Однак це варіант на крайній випадок.

Ці способи все ще працюють, але поступово втрачають актуальність разом із переходом українців на скління пластиковими вікнами. У випадку з ними утеплення на зиму стає набагато простішим. Підвищити енергоефективність вікон із ПВХ профілю можна, якщо восени провести обслуговування та регулювання пластикових вікон, щоб ліквідувати щілини, підвищити при необхідності рівень притиску стулки до рами, а також замінити контури ущільнювачів для виключення щілин.

Тобто навіть банальна заміна ущільнювача на вікнах, зроблена вчасно, допомагає непогано знизити рівень тепловтрат. Адже це головна мета.

Способи утеплення вікон зовні

Нерідко виникає необхідність також утеплювати віконні отвори із зовнішнього боку. Це значно підвищує їх теплоізоляційні властивості, допомагає уникнути підвищення вологості в кімнатах, розвитку плісняви ​​та грибка.

Для початку можна утеплити укоси. Для цього потрібно провести такі роботи:

  1. Зачистити укоси від забруднень.
  2. Проґрунтувати поверхню.
  3. Посадити твердий утеплювач на клей або піну.
  4. Закласти герметиком всі щілини, що залишилися.
  5. На утеплювач встановити куточки та спеціальну полімерну сітку.
  6. Обштукатурити загорнуту поверхню.

Зазвичай це проводиться, коли виконується установка пластикових вікон. Проте все залежить від сумлінності та професіоналізму ремонтників. Також незайвим буде утеплити відливи металопластикових вікон. Для цього щілини закриваються теплоізоляційним матеріалом, після чого встановлюється металева планка відливу, а потім закриваються щілини монтажною піною або герметиком.

Якщо вас цікавить докладніша інформація щодо робіт цього плану, ви можете проконсультуватися зі спеціалістами нашої компанії. Вони не тільки детально проконсультують вас, але й запропонують професійні послуги за доступними цінами.

Як утеплити вікна усередині?

Крім перерахованих вище робіт є також два основних способи провести утеплення вікон. При недостатній теплоізоляції непоганим рішенням буде поклейка плівки на скло. Такий спосіб підходить і для дерев’яних, і пластикових віконних систем. Шар із термозахисної плівки перешкоджатиме витоку тепла у вигляді інфрачервоного випромінювання, а також запобігатиме утворенню конденсату на скляній поверхні.

Другим ефективним рішенням буде утеплення укосів та підвіконь. Через них також може йти значний обсяг тепла. Протяги з укосів можуть нівелювати навіть найкращі віконні конструкції. Тут для початку необхідно перевірити наявність щілин та протягів. Найзручніше це робити восени, коли через різницю температур починаються досить активні перетікання повітря. Визначити протяги можна, провівши по периметру запаленою свічкою. Якщо результат показав наявність проблеми, радимо скористатися послугами наших майстрів.

Сучасні матеріали для утеплення

У цьому питанні не може бути простого списку. Перелік матеріалів завжди підбирається індивідуально під кожен випадок, стан вікон, конфігурацію вікон і т.д. Зверніться до нашого спеціаліста за консультацією. Ви отримаєте вичерпну інформацію, а також пропозицію про те, як утеплити вікна максимально ефективно, але при цьому зовсім недорого.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00