Відплив під вікно: все, що потрібно знати
Відплив під вікно є одним з найважливіших елементів, необхідних для захисту віконного укосу від затоплення в результаті проливних дощів і снігу. Він сприяє вільному відведенню води з зовнішньої частини металопластикової конструкції.
Основні особливості і матеріали водовідливів
Відливи на вікно виготовляються з трьох видів матеріалів: металу, пластика, рідше – каменю. Їх зручно монтувати як в процесі спорудження будівлі, так і після здачі об’єкта в експлуатацію.
Особливості та переваги відливу під вікно:
- стійкість до перепадів температури, вологи;
- можливість підгону конструкції під індивідуальні особливості при установці;
- простота монтажу і легкість в експлуатації.
Для якісної експлуатації розмір відпливу повинен строго відповідати ширині отвору під вікно, на яке він встановлюється.
Як підібрати підходящий відлив?
Перш ніж приступити до вибору відливу і замовлення його установки у віконному сервісі Vizer, варто врахувати такі нюанси:
- в яких кліматичних умовах буде експлуатуватися конструкція (від цього залежить вибір матеріалу);
- вибір відтінку, відповідного за кольором до віконної рами;
- точне вимірювання ширини відливу, вона повинна бути трохи більше розміру самого вікна;
- при монтажі неприпустимо залишати просвіти з боків віконного отвору.
Для того щоб не зробити помилок у виборі і установці вікон і водовідливів, варто звернутися до професіоналів компанії Vizer.
На що звертати увагу при установці?
При установці варто визначитися з розмірами виступу. Найбільш популярним вважається віконні відливи 18 см. Ця оптимальна ширина для виконання захисних функцій конструкції. Також важливо приділити особливу увагу стикам і виступам, вони повинні бути герметичними. Для того щоб укіс максимально прилягав до будівлі, його торці підрізають і підгинаються.
Для кращої гідроізоляції рекомендується змастити всі стики спеціальною мастикою. Установку слід проводити за сприятливих погодних умов, виключити потрапляння вологи до повної установки і висихання всіх матеріалів. Важливою буде і правильна робота фурнітури для пластикового вікна — її регулювання теж можна замовити в нашому сервісі.
Профілактика
Для повноцінної довготривалої експлуатації пластикових вікон рекомендується своєчасно проводити їх технічне обслуговування, так як навіть найдорожчі матеріали підлягають зносу.
Щоб продовжити термін експлуатації, слід:
- проводити провітрювання водовідвідних каналів;
- не залишати вікно відкритим для провітрювання під час сильного вітру і дощу, тим самим запобігаючи посилене навантаження на його стулки;
- своєчасно проводити очищення ущільнювача і всієї фурнітури;
- змащувати всі рухомі елементи конструкції щоб уникнути скрипів.
Для того щоб уникнути виходу з ладу всієї конструкції, слід своєчасно проводити заміну ущільнювача на вікнах.
Співробітники віконного сервісу Vizer допоможуть встановити віконні відливи 18 см та інших розмірів, а також зробити повноцінний ремонт балкона в Києві.