Що таке віконний ущільнювач для пластикових вікон?
Ущільнювальна гумка є прокладкою трубчастої форми. Вона зроблена з каучуку (EPDM) або силікону і відповідальна за ущільнення стиків в металлопластиковом профілі. Від неї прямо залежать герметичність вікна. Крім того цей аксесуар впливає на показники тепло- і звукоізоляції конструкції. Всім користувачам варто знати, який ущільнювач краще і як правильно за ним доглядати.
Навіщо потрібен ущільнювач для вікна або дверей?
До основних функцій ущільнювальної гумки відноситься наступне:
- Забезпечення еталонної герметичності (в тому числі для захисту від пилу). Якщо ущільнювач знаходиться в хорошому стані, то в квартиру через наявні щілини і зазори не проникне пил та інші забруднення. В результаті підвіконня і укоси будуть чистішими, як і житло в цілому.
- Підвищення звукоізоляції. Як і якісний склопакет, ущільнювач прямо впливає на захист від шуму ззовні. Це особливо актуально для дитячих і спальних кімнат, які виходять на галасливий двір, жваву магістраль або трамвайні колії.
- Збереження комфортного мікроклімату. Ущільнювальна прокладка покращує теплоізоляційні характеристики віконної конструкції. В результаті і будь-який житловий простір, і, припустимо, балкон під ключ стане більш комфортним місцем. Взимку тут буде тепліше, а влітку – прохолодніше. Також ця особливість дозволить скоротити витрати на обігрів і кондиціонування.
- Боротьба з надлишковою вологістю. І силіконова, і каучукова гумка є відмінною перепоною для води. В результаті через віконний проріз в житло не потрапить волога під час дощу або танення снігу.
- Підвищення комфорту експлуатації і довговічності вікон і дверей. Наявність якісних ущільнювачів виключає складності з відкриванням / закриванням, в тому числі скрипи, різкі хлопки і інші труднощі, здатні скоротити термін служби металопластикових конструкцій. А якщо чітко знати, який ущільнювач краще вибрати і правильно доглядати за ним, то і регулювання пластикових вікон і дверей не буде потрібно довше.
Білий або чорний ущільнювач?
Раніше все ущільнювачі були чорними, так як каучук спочатку має таку забарвлення. Сьогодні є можливість надати виробу практично будь-який колір за допомогою барвників. Але забарвлення ущільнювальної гумки безпосередньо на технічні характеристики цього віконного аксесуара не впливає. Фактично вибір за кольором – це справа смаку конкретного замовника.
Традиційний чорний ущільнювач між склом і в стулках, як правило, коштує дешевше. Білий або сірий варіант менш помітний і візуально злегка збільшує розміри світлового прорізу. Інші аспекти, тобто функціональність і робочі властивості, від кольору не залежать. Так, припустимо, білий і сірий варіант не вбирають бруд, тобто не забрудняться і не втратять свого товарного вигляду. Але очищення і миття їм все одно необхідні – з тією ж періодичністю, що і чорним ущільнювачів.
Міфом є і те, що барвники в складі світлих гумок знижують їх міцність і еластичність. У плані терміну служби та інших експлуатаційних властивостей відмінностей немає. Отже, найкращий ущільнювач для пластикових вікон – це не білий, сірий або чорний, а перш за все від перевіреного виробника, який використовує якісні матеріали та дотримується технології виготовлення.
Сезонна профілактика віконного ущільнювача
Щоб заміна ущільнювача не треба було завчасно, за ним потрібно періодично (1-2 рази на рік) доглядати. Регулярне обслуговування аксесуара продовжує його термін служби і захищає фурнітуру. Зазвичай, якщо виконувати нескладний набір сезонних профілактичних заходів, то регулювання пластикових дверей або вікна може не знадобитися багато років.
До основних видів догляду за ущільнювачами відноситься:
-
Видалення пилу та інших забруднень. Зробити це можна за допомогою мийки та / або протирання вологими губками / ганчірками. Рекомендується виконувати відповідні процедури двічі на рік – перед теплим і холодним сезоном, коли, як правило, миють скла і раму. Врахуйте, що забруднення можуть накопичуватися не на самій поверхні, а потрапляти під пелюстки гумки, тобто в її внутрішні вигини. Щоб безпечно дістатися до цього бруду, варто використовувати м’які предмети, а не ножі або викрутки. Останні здатні пошкодити ущільнювач і скоротити термін його служби.
-
Змазка. Для змазування рекомендується застосовувати силікон. Припустимо також використовувати гліцерин, але ознайомившись з інструкцією по експлуатації конкретного складу. А ось вазелін, машинні і рослинні масла під забороною – вони зашкодять аксесуару.
Якщо потрібна допомога, то звертайтеся до наших фахівців, які займаються заміною і обслуговуванням ущільнювачів в Києві.