Що можна зробити з конденсатом всередині і на вікнах?
Після установки металопластикових вікон деякі користувачі взимку скаржаться на те, що з’являється конденсат на склопакетах. Пов’язано це може бути не тільки з самими віконними конструкціями, але і з проблемною вентиляцією в приміщенні, неправильної обробкою укосів. Чому на склопакетах збирається конденсат, і що з цим робити? Чи потрібно провести повний ремонт вікон або досить замінити склопакет?
Чому виникає вологість на склопакетах?
Конденсат на склопакетах – це результат або підвищення вологості в приміщенні, або великої різниці температур на поверхні скла і в приміщенні в цілому.
Надлишок вологості безпосередньо не пов’язаний з пластиковим вікном, хоча його еталонна герметичність в цьому випадку і стає непрямою причиною появи вологи на стеклах. Волого в будинку буває через частого приготування їжі, роботи зволожувача, достатку домашніх рослин або мешканців, відсутність належної вентиляції (провітрювання), неякісної витяжки, протікає дах або води в підвалі.
Ще поява конденсату на склопакетах викликає сильне охолодження стекол взимку. З падінням температури кількість вологи, яка може утримуватися в повітрі зменшується, в результаті надлишок проступає у вигляді крапельок на холодній поверхні. Таке фізичне явище характерне для пляшок води, які дістали з холодильника, точно також же з’являється роса на траві.
Причини охолодження скла:
-
неправильно підібраний склопакет або вікно;
-
недостатня герметизація монтажного шва;
-
слабкий притиск стулки до рами;
-
неякісна обробка укосів;
-
екстремально низькі температури повітря на вулиці.
Причина появи конденсату всередині склопакета?
Конденсат всередині склопакета з’являється тільки в разі порушення герметичності конструкції. Це характерно для низькоякісних або бракованих виробів. Ще розгерметизація може статися після механічних пошкоджень.
Єдине рішення в такому випадку – новий склопакет, ціна якого в будь-якому випадку буде нижче, ніж повна заміна вікна.
Конструкція склопакету
Однокамерний склопакет складається з двох стекол товщиною від 4 мм, між якими знаходиться повітряна камера. Потрібне межстекольное відстань формується дистанційною рамкою з алюмінію або сталі. Вона розташовується по всьому периметру склопакета. Щоб всередину камер нічого не проникло, торці обробляються спеціальними герметиками.
Конструкція 2-камерного склопакета аналогічна, тільки тут є 3 скла і 2 камери. Також замість повітря в камери може закачуватимуться інертний газ, який поліпшує теплоізоляційні властивості. Для житлових опалювальних приміщення для зниження ризику конденсату на склопакетах рекомендується використовувати саме 2-камерні рішення, доповнюючи їх спеціальними енергозберігаючими стеклами і закінчуючи в камери інертний газ (аргон).
Пластикові вікна плачуть, чи варто їх міняти?
Як правило, немає. Потрібно розбиратися в причинах появи конденсату. Нерідко досить різних базових заходів, на зразок регулярного провітрювання, регулювання фурнітури, установки припливних клапанів і т.д. Іноді усунути запотівання дозволяє якісна обробка зовнішніх і / або внутрішніх укосів.
У випадку з бракованим склопакетом ставити нове пластикове вікно теж не обов’язково: можна обмежитися заміною склопакета. Повна заміна вікна потрібна лише в тих випадках, коли причиною недостатніх теплоізоляційних властивостей є профільна система, в тому числі є зміна геометрії, перекоси, які не усунути регулюваннями чи іншим косметичним ремонтом.
Що робити і до кого звернутися?
Але до того, як почати діяти, треба виявити першопричину появи конденсату. А подальший план дій такий: Якщо справа в надмірної вологості, то потрібно:
- частіше провітрювати приміщення;
- перенести квіти подалі від вікна;
- правильно налаштувати роботу зволожувача;
- застосовувати кондиціонер (він осушує повітря) або спеціальні осушувачі;
- перевірити роботу витяжки; встановити примусову вентиляцію.
Якщо має місце запотівання усередині:
- викликайте наших майстрів для замірів та виготовлення нового склопакета;
Якщо конденсат з’являється через надмірне охолодження стекол:
-
перевірте, чи немає перешкод для руху повітря від радіатора опалення до вікна (заважати можуть штори, глибокий підвіконня);
-
виконайте регулювання фурнітури, при недостатньому притиску стулки;
-
замініть склопакет на двокамерний;
-
замовте обробку укосів всередині (з утепленням) і зовні.
Якщо самостійно це робити ви не готові, то сміливо звертайтеся до наших фахівців.