пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
10.02.2022

Панорамні вікна в будинку: особливості догляду

Скління від підлоги до стелі з розвитком світлопрозорих конструкцій стає все більш популярним. Його особливо часто можна побачити в новобудовах та приватних будинках, але й власники вторинного житла все частіше вибирають панорамні вікна для балконів і навіть як основне скління.

окна панорамные в доме

Якщо розглядати в цілому, то панорамні вікна в будинку широко використовуються для:

 • скління балконів та лоджій незалежно від їх форм та розміру;
 • облаштування терас, еркерів, засклених навісів, оранжерей, зимових садів;
 • часткового або повного скління житлових будинків, адміністративних будівель та інших комерційних будівель.

У цій статті ми розглянемо: у чому секрет популярності таких вікон, які вигоди вони дають, у чому полягають нюанси та вади, що є конструкцією. Про все далі.

З чого складаються панорамні вікна?

Установка вікон “від підлоги до стелі” — робота не з найпростіших, адже ці конструкції дуже складні. Але результат відповідний. Таке скління часто називають французьким. Їх основу становлять:

 • Профільна система. Воно формує каркас, у який встановлюються склопакет. Для панорамного скління краще підходить пластиковий профіль з посиленим армуванням, який здатний витримувати підвищене навантаження. До того ж він оптимальний з погляду ціни та якості;
 • Склопакети. Відповідають за світлопропускну здатність конструкції. Для великих склопакетів береться спеціальне скло підвищеної міцності, як правило з товщиною 6 мм і більше. Нерідко використовується багатошарове триплексне скло, причому в триплекс можуть використовуватися різні типи скла: протиударні, з напиленням, мультиформатні та інші.
 • Фурнітура. Забезпечує функціональність конструкції: провітрювання, відкриття та закриття стулок. Через високі навантаження також потрібна установка високоякісної фурнітури.

Через загальну масивність до всіх елементів пред’являються підвищені вимоги, інакше дуже швидко знадобиться ремонт пластикових вікон. Варто зауважити, що панорамні вікна в квартири та приватні будинки найчастіше замовляються з мультиформатним склом, яке має такі властивості: енергозбереження, сонцезахист, протиударність, висока міцність.

Панорамне скління: складнощі у використанні

Про переваги, які дають панорамні вікна у будинку, написано чимало. Для недоліків пишуть менш охоче. А тим часом вони є, і суттєві. Одна з претензій, що найчастіше озвучується, — висока ціна на панорамні вікна. Через нестандартні розміри вони завжди виготовляються на замовлення, вимагають більше матеріалів, складніших у виробництві, доставці та установці. Все це природно позначається на вартості.

Друга проблема полягає у теплопровідності. Скління — одна з найслабших зон, через які йде тепло. Через велику площу скління відповідно зростають і тепловтрати. Ця проблема вирішується за рахунок встановлення прогресивних енергозберігаючих склопакетів, у яких на скло наноситься спеціальне напилення або плівка, а внутрішні камери заповнюються інертним газом. Все це разом допомагає знизити витік тепла з приміщень, але робить покупку дорожчою.

Ще одна проблема, з якою часто стикаються власники нерухомості — незручність з розміщенням меблів. Справа в тому, що з точки зору дизайну та естетики меблі не ставляться впритул до панорамного скління. А це означає, що має залишатися вільними кілька квадратних метрів поряд з ним.

Влітку виникає інша проблема. Через панорамні вікна в квартиру, що знаходиться з південної або південно-західної сторони, проникає дуже багато світла і в приміщенні стає дуже жарко. Труднощі з відсутністю прохолодної тіні можна вирішити одним або комбінацією таких рішень:

 • встановити потужну систему кондиціювання;
 • зробити тонування скла;
 • замовити мультифункціональні склопакети;
 • повісити жалюзі, наприклад, жалюзі день ніч, або гарні штори на панорамні вікна.

Останній варіант найцікавіший, тому розглянемо його докладніше.

Як підібрати штори на панорамні вікна?

Штори — чудовий варіант. Вони не лише рятують улітку, а й забезпечують приватність, вигідно доповнюють інтер’єр. Панорамне скління добре просвічує вночі, а штори не дадуть зазирнути з вулиці.

Слід керуватися такими принципами підбору штор:

 • вони повинні легко відсуватися або підніматися, щоб не ускладнювати огляд;
 • слід відмовитися від варіантів, які закривають відразу кілька отворів;
 • з дизайну штори повинні бути відносно спокійними без помітних принтів;
 • матеріал повинен бути не надто щільним, щоб пропускати частину світла.

Тобто особливих труднощів та обмежень немає, ви можете дати волю своїй фантазії.

Догляд за вікнами

Багато людей не наважуються поставити панорамні вікна через те, що доглядати їх досить складно. І, якщо миття скла зовні на першому поверсі ще цілком реальне, то в багатоповерховому будинку мити віконні блоки зовні можуть тільки промислові альпіністи, а регулярна оплата їхніх послуг також серйозні фінансові витрати. В іншому панорамному склінні також потрібне обслуговування та профілактика кожні 6 місяців, щоб підтримувати працездатність усіх вузлів. І на цьому моменті ви дізналися все основне.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00