пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
25.02.2021

Необхідні інструменти для регулювання пластикових вікон

інструменти для регулювання вікон

Регулювання металопластикових вікон – одна з обов’язкових процедур обслуговування фурнітури і віконної конструкції в цілому. Якщо ви хочете зробити таку настройку самостійно, то повинні мати в розпорядженні необхідний інструмент. Крім цього потрібно, знати, які механізми регулювати, розуміти, коли це потрібно робити. Наприклад, реальний привід для регулювання пластикових вікон – складне відкривання або інші дефекти в експлуатації. А якщо все працює справно, то будь-які маніпуляції без належних знань здатні тільки нашкодити.

Немає можливості викликати майстра, як відрегулювати вікна?

Якщо потрібна регулювання фурнітури, найбільш надійний варіант – викликати наших майстрів у Києві. Хоча багато власників ПВХ-конструкцій розуміють, що регулювальні роботи не настільки складні, як, припустимо, монтаж вікон, заміна окремих фурнітури елементів або склопакета в Києві. Тому і виникає бажання зробити все своїми руками.

У самостійних регулюваннях важливо не допустити помилок. Через них може сильно ускладнитися подальша робота майстрів, а іноді навіть терміновий ремонт вікон не допоможе виправити дії непрофесіонала.

Важливо чітко розуміти, коли потрібно налаштування:

 1. Стулка просіла і треться за раму при відкриванні / закриванні.

 2. З’явилося продування (протяг), тобто в закритому стані вікно не герметично.

 3. Ручка заклинює у відкритій чи закритій позиції.

 4. Виникло бажання модернізації наявної фурнітури, наприклад, потрібно додати механізм мікропровітрювання, поставити протизламні грибоподібні цапфи. Після їх монтажу обов’язково проводиться регулювання.

Ще одна причина внести корективи пластикових вікон – складне відкривання або закривання, що змушує докладати більше зусиль при перекладі стулки з одного режиму в інший.

Проблема може виникнути як відразу після установки (якщо були допущені помилки монтажниками), так і з часом – в результаті фізичного зносу і / або порушень базових правил експлуатації.

Якщо нарікання на роботу є, то варто провести настройку. При цьому слід розуміти, що самостійна регулювання, ймовірно, відніме більше часу, ніж звернення до наших професіоналів. Плюс потрібно мати мінімальний набір інструментів і знати, куди з ними «лізти».

Необхідні ключі для регулювання і настройки вікна

Перш ніж займатися налаштуванням фурнітури металопластикового вікна, переконайтеся в наявності таких інструментів:

 1. Шестигранного ключа. Який шестигранник для регулювання пластикових вікон потрібен? У 99% випадків підходить ключ на 4 мм. Цей інструмент використовується для більшості регулювальних робіт.
 2. Плоскою викрутки з невеликою довжиною шліца (3-4 мм). Виступає заміною шестикутника, але працювати з цим інструментом може бути не так зручно.

 3. Шуруповерта з комплектом біт. Можуть знадобитися хрестоподібні насадки з маркуванням T і / або ТХ. Такий інструмент стане в нагоді, якщо потрібно знімати фурнітуру з віконного профілю: як правило, фіксується вона на кріплення з хрестоподібної різьбленням.

 4. Плоскогубців. Дозволяють внести корективи цапф деяких виробників. Використовуються також для розбирання окремих деталей.

Якщо вдома взагалі немає нічого зі списку, то спершу варто шестигранні ключі для регулювання пластикових вікон купити. Вони є не тільки в будівельних гіпермаркетах, але і в магазинах меблевої фурнітури. Коштують вони зовсім не дорого.

Додатково для змащення фурнітури може знадобитися машинне масло або склад WD-40.

Які механізми і фурнітура регулюється?

Регулювання металопластикових вікон проводиться в вузлах, що мають рухомі елементи, відповідальні за відкривання / закривання стулок, провітрювання тощо До базових крапках налаштувань віконної конструкції з ПВХ відносяться:

 1. петлі і знаходяться на них регулювальні отвори, що дозволяють коригувати положення стулки по вертикалі і горизонталі. Починати регулювання рекомендується з нижньої петлі. Від повороту шестигранника залежить напрямок зміщення стулки.
 2. цапфи на торцях. Вони відповідальні за притиск віконної стулки. Обертаючи ці ексцентрики за допомогою шестигранного ключа, викрутки або плоскогубців по або проти годинникової стрілки можна як посилити, так і послабити прилягання до рами. Зауважте, що зміна потрібно позицію всіх цапф на стулці, щоб домогтися рівномірного притиску.

До іншх механізмів фурнітури, які також періодично потребують в налаштуванні, відносяться:

 • елементи кріплення (припустимо, саморізи, які при разбалтиванія ручки досить просто підтягти хрестоподібної викруткою);
 • система «ножиць»;
 • магнітні засувки пластикової балконних дверей;
 • кріплення нижнього і верхнього навісу.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00