пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
25.02.2021

На чому економлять забудовники при покупці пластикових вікон?

вікна від забудовників

У новобудовах економ-класу вікна від забудовника – це найчастіше бюджетні вироби з недорогими профільними системами, однокамерними склопакетами та фурнітурою не найвищої якості. Будівельні компанії йдуть на таке здешевлення, щоб скоротити свої витрати.

Коли забудовник поспішає зі здачею об’єкта нерухомості в експлуатацію, можливі проблеми з якістю монтажу віконних конструкцій. З огляду на ці факти вікна від забудовника ще деколи називають тимчасовими або чорновими. Але, в останні роки ситуація все ж змінюється на краще. Плюс завжди потрібно розбиратися в кожному конкретному випадку, чи варто міняти вікна від забудовника чи ні.

Чорнові вікна від забудовника: міняти чи ні?

За статистикою, три з п’яти покупців квартир в новобудовах змінюють наявні ПВХ-вікна на нові. Це дійсно ефективний спосіб вирішення проблеми низької якості скління і допущених помилок монтажу. Але, слід розуміти, що вартість чорнових конструкцій все ж включена в ціну нерухомості, тому такий підхід явно невигідний покупцеві.

В ідеалі потрібно ще на етапі ухвалення рішення про покупку житла виявити погані вікна від забудовника, після чого домовитися про знижку і / або зовсім відмовитися від такої квартири.

Плюс не завжди потрібно саме повна заміна віконної конструкції. Є випадки, коли незначні дефекти можна усунути регулюванням пластикового вікна, заміною фурнітури або ущільнювачів гумок і т.д.

Чи не ідеальні експлуатаційні властивості при прийнятному зовнішньому вигляді допустимі у віконних конструкцій балконного блоку за умови, що ви збираєтеся зробити балкон під ключ або встановити на ньому висококласні віконні рами.

Як перевірити, погані чи вікна забудовник використав в новобудові?

Оглядаючи квартиру, варто приділити підвищену увагу до наявних тут віконних конструкцій. Якісний виріб від проблемного часто нескладно відрізнити. Ознаками потенційних складнощів з склінням виступає наступне:

 1. Видимі дефекти на профілі, включаючи тріщини, відколи, подряпини. Незначні пошкодження, наприклад, неглибокі тріщини, як правило, не позначаються безпосередньо на експлуатаційних властивостях вікна. Плюс їх можна усунути без повної заміни конструкції, повернувши тим самим бездоганну естетику.
 2. Розриви і інші дефекти зварних швів. Великі щілини між окремими частинами рами відразу ж кидаються в очі. Їх наявність – свідоцтво невисокої якості виготовлення. Мінімальні розриви, в цілому, можна закрити силіконом, але такий ремонт не гарантує відсутності проблем з герметичністю в майбутньому.

 3. Не білосніжний, а жовтуватий пластик. Це ознака застосування не найякіснішої сировини при виготовленні профілю. Позбутися від проблеми можна або повною заміною, або косметичними заходами, на кшталт фарбування або обклеювання різними плівками.

 4. Недостатній рівень герметичності. Його ознаками можуть бути сліди пилу на торці стулок, а також продування і протяги. Можливо, дефект усуне заміна фурнітури або ущільнювача, але при серйозних помилках монтажу або низьку якість профілю потрібно буде міняти вікно цілком.

 5. Конденсат і сліди бруду всередині склопакета. Це ознаки шлюбу, тобто порушення герметичності камер. Повна заміна вікна не обов’язкова, а от склопакет точно доведеться поміняти.

 6. Криве розташування вікна в отворі. Це серйозна помилка монтажу. Потрібно або додаткове встановлення або заміна віконної конструкції на нову.

Куди дивитися, на що звертати увагу?

Оглядати вікна від забудовника стоїть з усіх ракурсів, приділивши увагу профілем, склопакету, фурнітури, ущільнювача резинкам. В ідеалі потрібно, щоб:

 1. вікно було встановлено рівно в отворі;

 2. профіль був білосніжним, без механічних пошкоджень, найкраще від відомого бренду;

 3. склопакет не мав відколів і вологи всередині. Для житлових опалювальних приміщень потрібні 2-камерні склопакети (з трьома стеклами), що також легко оцінити візуально;

 4. фурнітура тільки металева, без бруду, коректно працює; ущільнювач цілий і чистий;

 5. стулки закривалися без особливих зусиль, а в закритій позиції немає протягів, рівень звукоізоляції на висоті.

Чи варто економити або міняти вікна з фахівцем?

Точно потрібна заміна вікна, якщо встановлено неякісний / бракований профіль і / або допущені серйозні помилки при монтажі. В інших випадках може допомогти ремонт або заміна окремих комплектуючих.

Монтаж вікна на нове або будь-які серйозні ремонтні роботи варто довіряти досвідченим фахівцям компанії “Vizer”. Якісь косметичні дії або нескладні настройки, на кшталт регулювання пластикових дверей або вікна допустимо виконувати самостійно. Але тільки якщо ви знаєте, що і як робиться в цьому випадку.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00