пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
14.05.2021

Дерев’яні або пластикові вікна в баню?

Одним з найбільш складних завдань при будівництві лазні несподівано виявляється вибір відповідних вікон. Для неї не потрібно так багато сонячного світла, але рідко коли виходить обійтися зовсім без віконних блоків.

Традиційно вибір простий до неможливості, так як можна взяти або дерев’яні, або пластикові вікна. Моделі з алюмінієвим профілем з природних причин не підходять. Ми розібралися в перевагах і недоліках кожного з варіантів.

пластиковые окна для бани

Плюси і мінуси дерев’яних вікон

Це класичний вибір. Тут тільки треба розуміти, що сучасні дерев’яні вікна для лазні сильно відрізняються від звичної нам радянської «столярки». У них більше подібностей з пластиковими віконними системами.

Зараз активно застосовуються інноваційні технології виробництва, спеціальні антисептичні просочення і лакофарбові матеріали, які покращують експлуатаційні характеристики конструкцій. Завдяки цьому дерев’яні вікна для лазні набувають такі властивості, як:

 • Герметичність;
 • Великий термін служби;
 • Здатність зберігати тепло;
 • Естетично приємний зовнішній вигляд;
 • Стійкість до вологості, перепадів температур;
 • Не схильність до руйнування живими шкідниками;
 • Висока ремонтопридатність, можливість безслідно видаляти дрібні дефекти.

Проте дерево залишається деревом за будь-яких обставин. Навряд чи його можна назвати ідеальним вибором для віконної конструкції. Під впливом пари і вологи деревина має властивість розбухати. Через це може «повісті раму» або виникнуть проблеми з щільним відкриттям/закриттям стулок.

Через часті і сильні температурні перепади, різки зміни вологості рами часто починають скрипіти, тріскатися. А якщо не проводити регулярне оновлення захисного покриття спеціальними просоченнями, то гниль, грибок і пліснява зроблять свою справу.

І найголовніший недолік полягає в тому, що для лазні, і особливо для парної, підходять тільки рами з дуба, липи. Це породи деревини, які досить міцні, вологостійкі і несприйнятливі до температурних коливань. Вони безпечні для здоров’я і вбудовуються в отвори з будь-яких матеріалів. Але і ціна на світлопропускні конструкції на основі деревини досить висока.

Плюси і мінуси металопластикових вікон для лазні

Для багатьох це прозвучить дивно, але пластикові вікна для лазні користуються все більшою популярністю. Головне вибирати в якості скління тільки двокамерний склопакет. Сам же профіль з полівінілхлориду з усіма добавками, присадками універсальний і практичний.

До основних переваг такого вибору для лазні можна віднести:

 • Термін служби, який обчислюється десятиліттями;
 • ПВХ не вбирає вологу, тому фізично не може розбухнути;
 • Вікна стійкі до високих, низьких температур і їх коливань;
 • Конструкція герметична, не випускає тепло і не пропускає звук;
 • Потрібно мінімальний догляд і обслуговування, але з деякими нюансами;
 • Зручно користуватися стулками, відкривати і ставити на провітрювання.

Тим часом, пластикові вікна для лазні теж варто підбирати з обережністю. Їх якість тут грає ключову роль. Не кожен профіль витримує дію високих температур, і в цілому складні умови експлуатації. Зважаючи на це слід віддати перевагу вікнам перевірених, надійних виробників. Більш того, тривала експлуатація можлива тільки за умови регулярного очищення поверхонь від забруднень, а також своєчасного змащування, регулювання металопластикових вікон і обслуговування фурнітури.

Особливості установки

Монтаж вікон в баню з цегли, блоків та інших матеріалів в цілому не відрізняється від звичайного. Єдина різниця полягає в тому, що потрібно набагато серйозніша ізоляція монтажного шву зсередини. Це обов’язкове використання пароізоляційної стрічки, а також її приховування під зовнішнім шаром обробки.

Якщо ж мова йде про дерев’яній лазні, то тут нюансів більше. Потрібно враховувати, що будова з дерева протягом як мінімум п’яти років після будівництва дає усадку, на 3-5 сантиметрів щорічно. Щоб уникнути тиску на раму, в обов’язковому порядку робиться обсада, і тільки потім установка вікон.

Також варто звернути увагу на те, щоб пластикові вікна для лазні замовити з додатковим вентиляційним клапаном або більш серйозною системою вентиляції, щоб підтримувати повітрообмін на належному рівні. Чи варто говорити, що фурнітура для пластикового вікна повинна за замовчуванням вибиратися тільки з кращих?

Чи потрібен спеціальний догляд або профілактика?

Так, ці заходи потрібно проводити на регулярній основі. У випадку з вікнами з дерев’яного профілю важливо підтримувати захисний шар на деревині, щоб уникнути руйнування матеріалу. А віконні блоки на основі профільної системи ПВХ потребують змащення і чищення фурнітурних елементів, як найбільш схильних до впливу зовнішніх факторів. Варто приділяти увагу і ущільнювачу контуру. Його руйнування загрожує поява протягів і погіршенням ізоляційних характеристик до такої міри, що може знадобитися заміна ущільнювача на вікнах.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00