Чи потрібен догляд і профілактика фурнітури для пластикових дверей?
Серед переваг дверей з ПВХ традиційно виділяють надійність, довговічність і високі показники стійкості до різних впливів. Але, навіть їм потрібно правильний догляд і профілактика несправностей.
Підвищена увага потрібно приділяти фурнітурним елементам, адже фурнітура для дверей щодня витримує підвищені навантаження. Багато зусиль по догляду не буде потрібно, а результатом стане бездоганна працездатність дверної конструкції.
Чому необхідно доглядати за металопластиковими дверима?
Фурнітура для пластикових дверей в процесі експлуатації схильна до механічного зносу. Вона може втратити свої вихідні робочі характеристики. Відносно нескладна профілактика і регулювання пластикових дверей дозволить продовжити термін служби як фурнітури елементів, так і дверної конструкції в цілому.
Догляд потрібно з наступних причин:
-
при використанні ручки і замки забруднюються, що з часом може погіршити їх функціонування і навіть скоротити загальний термін служби;
-
на дверну фурнітуру можуть потрапляти волога, масла або жирні компоненти, в результаті чого металу загрожує корозія з подальшими ризиками повного виходу з ладу;
-
інтенсивна експлуатація призводить до того, що фурнітура для металопластикових дверей втрачає раніше властиві їй властивості. На практиці це може проявлятися погіршенням теплоізоляції і шумущільності, незручностями в процесі відкривання / закривання і т.д .;
-
порушуються базові правила використання, припустимо, через прикладання надмірних зусиль, пустощів дітей;
-
фактор часу також грає свою роль, навіть якщо всі перераховані вище моменти враховані, тобто двері періодично миється, обробляється проти корозії, дбайливо використовується і т.д.
Якщо регулювання пластикового вікна зазвичай потрібно раз на рік або рідше, а миття і інша профілактика – двічі на рік, то для дверних конструкцій з ПВХ періодичність догляду зростає, оскільки і експлуатуються вони інтенсивніше. При помірних навантаженнях двері потрібно обслуговувати 2-3 рази на рік.
Правила експлуатації пластикових дверей
До основних рекомендацій відносяться наступні:
-
Відразу після монтажу видаляйте захисні плівки з профілю, зробити це через місяць і більше буде набагато важче.
-
Після установки і / або завершення ремонтних робіт (якщо, припустимо, після монтажу балконного блоку виконаний ремонт балкона) проведіть очистку фурнітури і ущільнювачів від будівельного сміття і пилу.
-
Захищайте дверне полотно від додаткових механічних навантажень, не вішайте на ручки тяжкості, не закривайте двері силою, не дозволяйте дітям гратися з ними.
-
Намагайтеся запобігти ймовірність випадкового захлопування дверей через протяги або поривів вітру. Також не покладете будь-які предмети між дверним полотном і рамою.
-
Не піддавайте пластиковий профіль впливу гарячого: тримайте подалі плойки, праски, кип’ятильники.
-
Не використовуйте миючі та чистячі засоби з абразивами в складі для догляду за пластиком і склом. Вони можуть привести до появи мікротріщин і подряпин, в яких згодом буде накопичуватися бруд. Також варто уникати хімії з розчинниками і агресивними кислотами.
-
Для миття профілю застосовуйте звичайний мильний розчин, для догляду за склопакетами – кошти для стекол і дзеркал.
-
Пам’ятайте, що працездатні ущільнювачі і фурнітура для дверей майже так само важливі, як і профіль. Їх теж потрібно періодично очищати від забруднень, змащувати спеціальними складами, які захистять ці компоненти від прискореного зносу і продовжать їх працездатність.
Ущільнювач пластикових дверей вимагає того ж догляду що і на вікнах?
Доглядати за ущільнювальної гумкою дверної конструкції потрібно навіть частіше, ніж у випадку з вікнами. Через більш інтенсивної експлуатації вони швидше зношуються, в тому числі забруднюються, пересихають, втрачають еластичність.
До основних правил догляду за ущільнювачем двері відноситься наступне:
-
періодичне видалення пилу і бруду за рахунок протирання гумки вологою серветкою;
-
після цього потрібно дочекатися повного висихання або ж протерти аксесуар насухо;
-
далі на ущільнювач наноситься силіконова змазка, яка не дозволить йому втратити вихідну еластичність і продовжить загальний термін служби.
Профілактичні набори по догляду за металопластиковими дверима
Все необхідне для догляду та профілактики дверей можна придбати окремо, включаючи засоби для чищення, губки і ганчірки, мастильні склади. Також пропонуються і спеціальні набори.
Найчастіше сюди входять мастила. Так, фурнітура для дверей обробляється універсальними мастильними складами (припустимо, машинним маслом або WD-40), а ущільнювачі – силіконом або гліцерином. І такий набір обійдеться зовсім недорого.