пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
25.02.2021

Чи потрібен догляд і профілактика фурнітури для пластикових дверей?

профілактика фурнітури

Серед переваг дверей з ПВХ традиційно виділяють надійність, довговічність і високі показники стійкості до різних впливів. Але, навіть їм потрібно правильний догляд і профілактика несправностей.

Підвищена увага потрібно приділяти фурнітурним елементам, адже фурнітура для дверей щодня витримує підвищені навантаження. Багато зусиль по догляду не буде потрібно, а результатом стане бездоганна працездатність дверної конструкції.

Чому необхідно доглядати за металопластиковими дверима?

Фурнітура для пластикових дверей в процесі експлуатації схильна до механічного зносу. Вона може втратити свої вихідні робочі характеристики. Відносно нескладна профілактика і регулювання пластикових дверей дозволить продовжити термін служби як фурнітури елементів, так і дверної конструкції в цілому.

Догляд потрібно з наступних причин:

 1. при використанні ручки і замки забруднюються, що з часом може погіршити їх функціонування і навіть скоротити загальний термін служби;

 2. на дверну фурнітуру можуть потрапляти волога, масла або жирні компоненти, в результаті чого металу загрожує корозія з подальшими ризиками повного виходу з ладу;

 3. інтенсивна експлуатація призводить до того, що фурнітура для металопластикових дверей втрачає раніше властиві їй властивості. На практиці це може проявлятися погіршенням теплоізоляції і шумущільності, незручностями в процесі відкривання / закривання і т.д .;

 4. порушуються базові правила використання, припустимо, через прикладання надмірних зусиль, пустощів дітей;

 5. фактор часу також грає свою роль, навіть якщо всі перераховані вище моменти враховані, тобто двері періодично миється, обробляється проти корозії, дбайливо використовується і т.д.

Якщо регулювання пластикового вікна зазвичай потрібно раз на рік або рідше, а миття і інша профілактика – двічі на рік, то для дверних конструкцій з ПВХ періодичність догляду зростає, оскільки і експлуатуються вони інтенсивніше. При помірних навантаженнях двері потрібно обслуговувати 2-3 рази на рік.

Правила експлуатації пластикових дверей

До основних рекомендацій відносяться наступні:

 1. Відразу після монтажу видаляйте захисні плівки з профілю, зробити це через місяць і більше буде набагато важче.

 2. Після установки і / або завершення ремонтних робіт (якщо, припустимо, після монтажу балконного блоку виконаний ремонт балкона) проведіть очистку фурнітури і ущільнювачів від будівельного сміття і пилу.

 3. Захищайте дверне полотно від додаткових механічних навантажень, не вішайте на ручки тяжкості, не закривайте двері силою, не дозволяйте дітям гратися з ними.

 4. Намагайтеся запобігти ймовірність випадкового захлопування дверей через протяги або поривів вітру. Також не покладете будь-які предмети між дверним полотном і рамою.

 5. Не піддавайте пластиковий профіль впливу гарячого: тримайте подалі плойки, праски, кип’ятильники.

 6. Не використовуйте миючі та чистячі засоби з абразивами в складі для догляду за пластиком і склом. Вони можуть привести до появи мікротріщин і подряпин, в яких згодом буде накопичуватися бруд. Також варто уникати хімії з розчинниками і агресивними кислотами.

 7. Для миття профілю застосовуйте звичайний мильний розчин, для догляду за склопакетами – кошти для стекол і дзеркал.

 8. Пам’ятайте, що працездатні ущільнювачі і фурнітура для дверей майже так само важливі, як і профіль. Їх теж потрібно періодично очищати від забруднень, змащувати спеціальними складами, які захистять ці компоненти від прискореного зносу і продовжать їх працездатність.

Ущільнювач пластикових дверей вимагає того ж догляду що і на вікнах?

Доглядати за ущільнювальної гумкою дверної конструкції потрібно навіть частіше, ніж у випадку з вікнами. Через більш інтенсивної експлуатації вони швидше зношуються, в тому числі забруднюються, пересихають, втрачають еластичність.

До основних правил догляду за ущільнювачем двері відноситься наступне:

 1. періодичне видалення пилу і бруду за рахунок протирання гумки вологою серветкою;

 2. після цього потрібно дочекатися повного висихання або ж протерти аксесуар насухо;

 3. далі на ущільнювач наноситься силіконова змазка, яка не дозволить йому втратити вихідну еластичність і продовжить загальний термін служби.

Профілактичні набори по догляду за металопластиковими дверима

Все необхідне для догляду та профілактики дверей можна придбати окремо, включаючи засоби для чищення, губки і ганчірки, мастильні склади. Також пропонуються і спеціальні набори.

Найчастіше сюди входять мастила. Так, фурнітура для дверей обробляється універсальними мастильними складами (припустимо, машинним маслом або WD-40), а ущільнювачі – силіконом або гліцерином. І такий набір обійдеться зовсім недорого.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00