пн-пт: 08-20, сб-нд: 09-18
Питання та відповіді
25.02.2021

Чому не закривається вікно: причини і вирішення проблеми

не закривається вікно

Ситуація, коли не закривається вікно, характерна для власників старих дерев’яних конструкцій. Там ручки і шпінгалети сильно зношені, шар фарби заважає щільному притиску.
Рідше аналогічні скарги зустрічаються у тих, хто замінив скління на металопластикове близько 10 років тому. В ті часи і установка вікон могла бути виконана з помилками, і фурнітура в Києві пропонувалася не завжди високої якості. Вкрай рідко подібні складнощі трапляються з сучасними ПВХ-вікнами.
Але якщо така неприємність трапилася, то спершу треба шукати причину, а потім робити відповідні дії.

Як з’ясувати причину, чому не закривається пластикове вікно?

Є не так багато пояснень не закриваються стулки, а саме:

 1. Провисання. Виникає з часом під дією сили тяжіння, коли фурнітура послаблюється під ваговими навантаженнями. Найчастіше такий стан характерний для великих, важких стулок. Вони спочатку затирають за раму при відкриванні / закриванні, але спочатку нормально працюють. А якщо не зробити регулювання вікон, то незабаром може виникнути більш серйозна проблема.

 2. Поспіх або недбалість в експлуатації. Якщо випадково або помірно спробувати перевести стулку з провітрювання (відкидне положення) в відкриту позицію, то спрацює спеціальний блокіратор: він не дасть закрити стулку. А якщо блокіратора немає, то секція повисне на нижній петлі.

 3. Дефекти з ручкою. Іноді пластикове вікно не закривається через те, що ручка заблокована, повертається занадто туго (потрібна мастило фурнітури) або навпаки сильно розбовталася і «не слухається» (треба повернути пластикову засувку в бік і підтягти кріпильні гвинти).

Проблема в фурнітурі вікна

Коли не закривається вікно через ослаблених петель (провисання), то необхідні досить прості дії по усуненню.

 • Потрібно налаштувати фурнітуру, а саме: Зняти декоративні накладки на верхній петлі.
 • Знайти регулювальний отвір під шестигранник (зазвичай підходить ключ на 4 мм) на торцях петлевий групи.
 • Підкрутити отвір таким чином, щоб стулка не затертого за раму. Зазвичай достатньо зробити половину або один оборот за годинниковою стрілкою. Якщо не допомагає, то аналогічні дії потрібні з нижньої петлею.

Вірна ознака, що все зроблено правильно: стулка закривається без будь-яких зусиль і сторонніх звуків, тобто вона не треться за раму при відкриванні / закриванні.

В подальшому для профілактики рекомендується періодично очищати і змащувати петлі, виконувати повторні регулювання при перших ознаках несправності.

Стулка бовтається на петлях

Нормально закрити стулку не вдасться, коли вона повисла на одній нижній петлі. Виникнути таке може тоді, коли в комплектації вашої віконної конструкції відсутній блокіратор помилкового відкриття.

Щоб ситуація не повторилася, потрібно його докупити. В іншому випадку вам не варто поспішати з відкриванням / закриванням вікна. Спочатку потрібно щільно притискати стулку до профілю, а вже після цього виконувати повороти ручки.

Коли вікно висить на одній нижній петлі, його потрібно постійно притримувати. Якщо ви кинете його, то, швидше за все, петлевая група просто вирветься. Плюс є ймовірність розбиття скла, а значить, буде потрібна і заміна фурнітури, і установка склопакета.

Не кидаючи стулку, треба:

 • перевести дверну ручку вгору (позиція «12 годин” – відкидання);
 • із зусиллям притиснути стулку до віконної рами;
 • виконати поворот ручки в позицію «6 годин” (закриття).

Якщо зробити це не виходить, то рекомендуємо звертатися до наших кваліфікованих майстрів, інакше можна погіршити поломку.
У рідкісних ситуаціях стулка залишається триматися на одній петлі і при наявності спеціального блокіратора. Тоді потрібно знайти цей пружний елемент (знаходиться на торці), натиснути на нього або повернути в вертикальну позицію, одночасно з цим треба повернути ручку.

Як виправити блокування вікна у відкритому положенні?

Найскладніший варіант несправності для самостійного усунення – блокування ручки. Радимо звертатися до професіоналів, які допоможуть розібратися з таким неприємним дефектом.

Якщо все ж хочете діяти самі, дотримуйтесь таким алгоритмом:

 • Спочатку треба зняти стулку. Прибираємо накладки, потім натискаємо на фіксуючі штифти і витягуємо їх.Потім піднімаємо стулку вгору і акуратно опускаємо на підлогу.
 • Тепер потрібно виявити блокувальний механізм, який також називають «ножицями». Він знаходиться зверху і з’єднаний з петлею.
 • Наступний крок – виявити пази, з яких вийшли «ножиці». Натискайте на пружний блокіратор на торці стулки і пробуйте виконувати обертання ручки для усунення несправності.
 • Якщо все зроблено правильно, то ручка знову розблокується і буде коректно працювати. Чи залишиться повернути демонтований секцію назад.

Замовити безкоштовну консультацію про монтаж вікна

Ремонт балкона, ціни, скління в Києві

Безкоштовний виїзд замірника за 1 годину в Києві і області з 8:00 до 20:00

Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (095) 225-32-32, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23: 00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00